Reklam 1 Alanı
amerika-nin-k-busu-felluce-direnisi--yeniden-diriliyor

Amerika’nın kâbusu Felluce Direnişi, yeniden diriliyor

-A +A Bu hafta Iraklı mücahidlerin Felluce’yi ve Ramadi’yi Maliki’nin askerlerinden temizleyip kurtarılmış bölge... 

sirada_nusret_cephesi_mi_var_h7207

IŞİD’de Başarılı Olurlarsa Nusrayı Deneyecekler

Suriye’de yüzlerce yabancı direnişçinin Ahraruş Şam ve Livau Tevhid’e sızan istihbarat unsurları ve ÖSO’nun... 

isidden_halep_olaylariyla_ilgili_bildiri_h7199

IŞİD’den Halep Olayları Bildirisi

Irak ve Suriye’deki büyük kazanımlarının ve süratle büyüyüp yayılmasının ardından büyük bir korkuya kapılan... 

cevlani_suriyedeki_catismalarda_tarafsiziz_h7216

Nusret Cephesinden Stratejik Savaş Mesajı

El Cevlani’nin konuşmasını ilginize sunuyoruz: 1-) Çatışmada kötü niyetli yabancı eller olsa da tarafların... 

suriyedevrimi

Nusret Cephesi ve İslami Cephe’den ortak Operasyon

Muhaliflerden büyük operasyon   Suriye’de silahlı muhalifler, bir yıldır kuşatma altında tuttukları... 

Ahrar-uş Şam’dan Nusret Cephesine “Fevri Hareket Etme”

Nusret Cephesi’nin Zevahiri’ye biatı nasıl karşılandı

Suriye’deki en etkin gruplardan olan Ahrar-uş Şam İslami Cephesi Nusret Cephesi liderinin yaptığı açıklama üzerine bir bildiri yayınladı

 

Nusret Cephesi lideri Fatih Cevlani (Golanlı) Irak el Kaide’sinin birleşme çağrılarını reddettiği konuşmasında El Kaide lideri Zevahiri’ye bağlı olduklarını açıklamıştı.

Bunun üzerine Ahrarüş Şam İslami Cephesi kendi görüşlerini açıklayan bildiri yanınladı.

Yayımlanan bildiri:

“Ahraruş Şam İslami Hareketi

Siyasi Bürosu

Bismillahirrahmanirrahim

Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd, onun peygamberi olan Muhammed sav’e salat ve selam olsun.

Irak İslam Devleti Lideri Ebubekir El-Bağdadi’nin Şam ve Irak’ta İslam Devleti ilan etmesine karşılık Cebhetu-n Nusra genel sorumlusu Muhammed El-Cuvlani’nin El-Kaide lideri Doktor Eymen Ez-Zevahiri’ye beyatını ilan etmesi birçoklarını şaşırttığı gibi bizleri de çok şaşırtmıştır.

Suriye’ye ve Bölgeye büyük etkisi olduğundan dolayı bu olayın neticelerini dikkatle takip ettiğimiz gibi nasihat ve hatırlatma amacı ile bu konuyla ilgili duruşumuzu ortaya koyacak bazı önemli noktalara değinmek istiyoruz.

1. Bizler Hareket Ahraru-ş Şam olarak sarf edilen bütün emekleri ve çabaları tek bir çatı altında birleştirip despot esed ordusuna karşı kullanmaya çalışıyoruz. Zira Allah’a imandan sonra en öncelikli görev düşmanı def etmektir.

2. Şüphesiz ki İslami bir devlet ikame etmek için Allah’ın koymuş olduğu bazı evrensel kanunlar ve şer-i esaslar söz konusudur. Kim bunları ihlal ederse İslam devleti ikame etme neticesine ulaşamaz. Müslümanlara liderlik yapmak, liderlik maslahatlarının gerçekleşeceği bir güç ve otorite gerektirir. Bu ise Suriye’de mücadele eden hiçbir grupta mevcut değildir.

3. Şüphesiz ki İslami devleti ikame etmek tek başına hedef değildir. İslami devlet safların pekiştirilmesi ve sözün tek olması için şeraitin ortaya koyduğu bir vesiledir. Bağdadi’nin ilanı ise safları pekiştirmemiş, fırkaları birleştirmemiş, çatışmacıların arasında ülfetin oluşmasına sebebiyet vermemiştir. Bunun adı da usul alimlerine göre durumun ifsat edilmesidir. Yani Üzerine hüküm bina edilen durumun aksine yorumlanması demektir.

4. Devletin ilan edilmesinde bu bölgenin rabbani alimlerinden, Suriye’de mücadele eden ihlaslı İslami gruplardan ve Özgür Suriye ordusundan oluşan etkili ve nüfuzlu şahsiyetlerle istişare edilmemiştir. Bu ise bölgenin kaderini belirleyecek projelerde bireysel karar alma, kendi görüşüne göre hareket etme kapısını aralamak demektir.

5. Ayrıca yayınlanan bu iki ilan Suriye’ye yeni tarafların (grupların) girmesine sebebiyet verecektir. Ve baktığımızda bu durum halkın devrimine ve cihadına hizmet etmiyor. Asıl olan savaş dairesindeki grupları çoğaltmak değil Esed nizamına karşı koymak, saldırılarını durdurmak ve temellerini yıkmaya yoğunlaşmaktır.

6. Yine bu iki ilanda görüyoruz ki Cemaatin maslahatı Ümmetin maslahatının önüne geçirilmiştir. Bu da yaralı halkımıza karşı yaptığı düşmanlığı ve zulmünü haklı gösterebilmesi için Beşşar’ın tam istediği şeydir. Ve biz Cebhetu-n Nusra’nın savaşlardaki cesaretini, kendini yıpratmasını ve insanlara karşı güzel davranışlarını gördüğümüzde onlar hakkındaki düşüncemiz fedakarlıklarını, başkalarını kendilerine tercih etme anlayışlarını ve ümmetin maslahatını önde tutma gayretlerini devam ettirecekleri yönünde idi.

Tüm bu olanlara binaen bu iki grubu attıkları bu adımdan dolayı olayın vahametini anlamaya, çatışmayı bölgeselleştirme ve başka grupları bu çatışmaya sürüklemenin tehlikesini hissetmeye davet ediyoruz. Biz bunu ümmetin evlatları arasında sonradan çizilmiş hudutlara dayanarak söylemiyoruz. Bunu şu anki verileri tarafsız okuyarak, Müslümanların maslahatı ve Şam’ın tağutu Beşşar’a karşı Müslümanların cihadını önceleyerek söylüyoruz.

Bizler Ahraru-ş Şam hareketi olarak tüm bunlardan yola çıkarak ilan ediyoruz ki vatandaşları arasında eşitlik ve adaleti ölçü bilen bir İslam devleti kurmak bizim meşru yollarla ulaşmak istediğimiz bir hedeftir. Bunu şu anki durumun gerektirdikleri ve bu ümmetin 50 yıl boyunca dininden koparılmaya çalışıldığını göz önünde bulundurarak hedefliyoruz. Rabbimizden davranışlarımızda ve sözlerimizde bilinçli ve tutarlı hareket edebilmeyi, ümmetimiz için razı olacağı işler tesis etmesini niyaz ediyoruz. Buna tek kadir olan, tek gücü yeten rabbimizdir. Hamd Alemlerin Rabbi Allah İçindir.

04/ 05/2013 Miladi 24/ 06/ 1434 Hicri Cumartesi”

Kaynak. Ahraruş Şam İslami Hareketi Resmi SayfasıKategori : Nusret Cephesi Haberleri - Etiketler : - Tarih : 08 Mayıs 2013

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :